Wyjątkowe mieszkanie w przedwojennej kamienicy

Mieszkanie na sprzedaż
659 000 PLN, Pow. 24,31 m2
Drukuj ofertę
 • Typ nieruchomości: Mieszkanie
 • Powierzchnia : 24,31 m2
 • Typ transakcji : sprzedaż
 • Liczba pokoi : 1
 • Lokalizacja : Warszawa Śródmieście Solec , Rozbrat
 • Rok budowy : 1928
 • Piętro: 3 na 6
 • Numer oferty : 3396726
 • Cena za m2 : 27 108 PLN

Wyjątkowe mieszkanie w przedwojennej kamienicy zaprojektowanej przez architekta Feliksa Michalskiego. Kamienica zaprojektowana w stylu neoklasycystycznym. Kamienice zdobią trójkątne tympanony szczytowe, płaskorzeźby z motywami masek i kwiatów, kamienne wazy, tralkowe balkony i żłobkowane pilastry o bogato dekorowanych kapitelach. Kamienica Rozbrat 34/36 ma dwa podwórza zachowane w swej oryginalnej stylistyce, z elementami małej architektury - centralną fontanną okoloną owalnym gazonem, architektoniczną obudową źródełka na murze graniczącym z sąsiednią działką, metalowym ogrodzeniem na podmurówce. W prześwicie bramowym zachowała się autentyczna nawierzchnia z glazurowanych płytek z podziałem w drobną kratkę o fazowanych krawędziach, w kolorze żółtawoszarym. Podobnego rodzaju płytki były często stosowane w prześwitach kamienic warszawskich XIX i początku XX wieku, lecz w niewielu miejscach są jeszcze zachowane. Klatki schodowe są z autentycznymi kutymi balustradami i drewnianymi poręczami. W kamienicy zachowane są również przedwojenne drewniane drzwi wejściowe do klatek schodowych oraz większość jedno i dwuskrzydłowych drzwi wejściowych do mieszkań. Kamienicę charakteryzuje przede wszystkim w większości oryginalnie zachowany przykład luksusowej zabudowy mieszkalnej Powiśla oraz dokonujących się w latach trzydziestych XX wieku przemian urbanistycznych i społecznych w tej części Śródmieścia, wcześniej o charakterze fabrycznym, rzemieślniczym i portowym. Kamienica posiada windę, ochronę, monitoring i miejsca dla rowerów. Mieszkanie znajduje się w niezniszczonej podczas wojny części budynku z zachowaną oryginalną około stuletnią sosnową podłogą. Na ścianach wyeksponowane cegły, z których zbudowana jest kamienica. Mieszkanie składa się z pokoju z aneksem kuchennym, garderobą oraz łazienki. Widok z okien na park.

Lokalizacja:

Nieruchomość usytuowana jest przy ulicy Rozbrat 34/36, na trzecim piętrze historycznej kamienicy. W najbliższej okolicy znajduje się Senat RP, Sejm RP, Kancelaria Prezydenta RP, liczne ambasady. W pobliżu nieruchomości znajduje się pełna infrastruktura miejska (sklepy, przedszkola, szkoły, apteki itd.). W pobliżu kamienicy znajdują się liczne ambasady oraz najważniejsze instytucje Państwowe. Świetna lokalizacja pozwala na bezproblemowe poruszanie się po mieście komunikacją miejską (metro, tramwaje, autobusy).

Standard Wykończenia:

Apartament wykończony z myślą o zachowaniu klimatu miejsca, z wysokiej jakości materiałów.

Kto tu może zamieszkać?

Mieszkanie idealne dla dyplomaty, dziennikarza, przedsiębiorcy spoza Warszawy bądź osoby, która ceni bliskość tętniącego życiem miasta, jednak rozkład pomieszczeń pozwala na przystosowanie lokalu do prowadzenia firmy (np. kancelarii notarialnej, podatkowej itp). Mieszkanie świetnie się sprawdza jako inwestycja.

Dodatkowe informacje:
Rzut mieszkania jest orientacyjny.


Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania!
Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksy Cywilnego.

 • LOFT51 Nieruchomości
 • ul. Saska 100 lok. 5
 • 03-914 Warszawa
 •   +48 221 023 820
 •   biuro(a)loft51.pl